Kevesen tudják, de a statisztikák szerint a nők közel 50 százaléka a szex utáni egy órában váltakozó gyakorisággal, de a depresszióhoz hasonló tüneteket produkál.
Ha te is ebbe a kategóriába tartozol, akkor nyugodj meg: nem veled van a baj, és nem is partneredben kell keresned a hibát, sokkal inkább hormonjaid között! A szakemberek ugyanis rájöttek arra, hogy az orgazmus során a férfiakkal ellentétben a nőkben olyan oxitocin és prolaktin szabadul fel hatalmas mennyiségben, amelyek a hölgyek érzelmi állapotát is befolyásolják.
A prolaktinról eddig csak azt tudták, hogy szexuális kielégülést idéz elő a szervezetben, de a legfrissebb megfigyelések szerint szorongást, szomorúságot és sírást is kiválthat. Denise Knowles a Daily Mailnek arról beszélt, hogy törődjünk bele ebbe a furcsa jelenségbe, hormonjaink ugyanis néha bizony képesek érdekes jelenségeket előidézni.
Egy 200 éves óvszer is látható a holland nemzeti múzeum legújabb kiállításán