14 °C
borús égbolt
2025. május 16., péntek
Mózes, Botond

Személyiségtorzulást okozhatnak a közösségi oldalak

2014. július 15.
2.1791
Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
Brauny profilja, adatai
Brauny
Egy friss kutatás bebizonyította, hogy a közösségi oldalak olyan hatást gyakorolhatnak mindennapi életünkre, hogy akár még személyiségtorzulást is eredményezhetnek, az emberek többsége ugyanis nem néz szembe problémáival, inkább egy virtuális világba menekül, ahol egy fotóval azt mutatja, hogy szebb vagy boldogabb, mint a valóságban.

Ha végignézünk Facebook-ismerőseink között, mi is azt tapasztalhatjuk, hogy többségük vidám, mosolygós képeket tölt fel, amelyen valamilyen idilli pillanat látható - például nyaralás vagy pihenés.

Ez azonban a legtöbb esetben csak illúzió, egy kreált boldogság, ami eltorzíthatja személyiségünket.

Ez a torzulás akkor következik be, amikor szinte már csak az okoz boldogságot az ember számára, amikor belép saját profiljába és a virtuális világban éli életét, ahol mindenki boldog, mindenki szép és elégedett saját életével.

A kutatás szerint azonban ez egy hamis boldogság és hamis illúzió, hiszen az emberek csak el akarják hitetni, hogy minden rendben, holott ők is tele vannak problémákkal. Ez a kettősség szakemberek szerint nagyon megviselheti az emberek mentális állapotát, egyfajta skizofrén kettősséget eredményez, amelyben már a személy is képes lesz elhinni, hogy élete tökéletes.

Ilyen esetekben lép fel a személyiségtorzulás, egy olyan mentális probléma, amiből később skizofrénia, depresszió vagy egyéb deviancia is kialakulhat hosszabb távon.