A japán kutatók közel 300, öt és tizennyolc év közötti gyermeket vetettek vizsgálat alá, akik naponta legalább 2, legfeljebb 4 órát töltöttek el televíziózással.
A rajtuk elvégzett MRI-vizsgálatok során egyértelműen kiderült, hogy minél többet néznek tévét a gyerekek, annál nagyobb lesz a frontpoláris kéreg szürkeállománya, ami sajnos egy negatív változást jelent.
A frontpoláris kéreg szürkeállománya ugyanis minél nagyobb, annál alacsonyabb lesz a gyermek verbális intelligenciája, így például minél magasabb IQ-val rendelkezik egy kisgyerek, annál jobban ritkul a kérdéses szürkeállomány. Az eset szerencsére visszafordítható, így a Tohoku Egyetem munkatársai megfigyelték, hogy a tanulás, az olvasás vagy a hangszeren való játék fejleszti az agy ezen részét.
A kutatás végkövetkeztetése szerint immáron bizonyított, hogy a tévénézés közvetett és közvetlen módon is összefügg a gyermekek fejlődésével, így minden esetben a szülők felelőssége, hogy tisztában legyenek a következményekkel, amit a túlzott televíziózás okozhat.
"Rám ezer virággal szórtad a tavaszt..." - virágséta a Fiumei úti Sírkertben