#
kep1#Megdöbbentő kutatást olvashattunk nemrégiben a Journal of Marketing Research szaklapban, amelyben több amerikai egyetem kutatója fogott össze annak érdekében, hogy bebizonyítsák: a stressz gyakran képes még az agyunkat is csúnyán becsapni.
Hányszor és hányszor érezzük azt minden áldott nap, hogy semmire nincs elég időnk, és jó lenne, ha a nap legalább 25 órából állna? Amennyiben bennünk is gyakran kavarognak ilyen érzelmek, érdemes egy kicsit átgondolni életünket, neves kutatók szerint ugyanis valójában ezt az érzést nem az váltja ki belőlünk, hogy valóban túl kevés az időnk a mindennapi teendőkre.
A szakértők szerint a modern és stresszes életformából kifolyólag az emberek érzelmi konfliktusok egész garmadáját élik át minden nap, ami azt jelenti, hogy például bűntudatot éreznek azzal kapcsolatban, hogy hol és mivel töltik el az idejüket, vagy állandó félelmet, hogy elveszítik a munkájukat, illetve a megélhetésüket.
A kutatók úgy vélik, hogy az ilyen érzelmi konfliktusokból generált stressz hiteti el velünk, hogy a rohanó világban egyre kevesebb időnk van a mindennapi teendőnkre, holott valójában a nap még mindig 24 órából áll, csak a folyamatos stresszhatás ennek ellenkezőjét érezteti velünk.
Érthetőbben: a legfontosabb dolgokra ugyanannyi időnk van, mint régen, de a világ annyira felgyorsult körülöttünk, hogy már ezt az időmennyiséget is túl kevésnek érezzük.
Megújul a Sziget, számtalan új helyszínnel és programokkal bővül a hazai fesztivál