kep1#A Kentucky Egyetem legfrissebb kutatása megcáfolta azt a pletykát,miszerint nem a ruha teszi az embert, illetve a ruha nincs hatással az emberek viselkedésére, legfrissebb közleményük szerint ugyanis a márkás ruhákban sokkal jobb teljesítményt nyújtunk a mindennapokban.
Az edzőteremben és a munkahelyünkön legalábbis mindenképpen, méghozzá a kutatás készítői szerint a placebo hatásnak köszönhetően, hiszen a drága holmikban az emberek lényegesen hatékonyabbnak és értékesebbnek hiszik magukat, és mivel a gondolatnak teremtő ereje van, ez a tényleges teljesítményükön is megmutatkozik.
A kutatásban több egyetem ismert professzora is részt vett annak érdekében, hogy még objektívebb eredmények szülessenek, de ők sem tudtak arról a trükkről, miszerint a kutatást végző szakemberek kétszer ugyanolyan minőségű és árú ruhát adtak nekik, de az egyik esetben hamisított márkával.
A megfigyelők azt tapasztalták, hogy amikor az emberek a márkásnak és méregdrágának gondolt holmikban edzettek, rendszerint jobb teljesítményt nyújtottak, ezáltal többet kihoztak magukból és hatékonyabbak voltak mind az edzőteremben, mind a munkahelyen.
"Rám ezer virággal szórtad a tavaszt..." - virágséta a Fiumei úti Sírkertben