25 °C
tiszta égbolt
2025. június 08., vasárnap
Medárd

Kiderült: kis híján meghalt pár évvel ezelőtt egy motorbalesetben Gérard Depardieu

2015. augusztus 12.
2.3580
Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
Brauny profilja, adatai
Brauny
Gérard Depardieu manapság óriási küzdelmet folytat az alkohollal, ez a küzdelem pedig kisebb vagy nagyobb mértékben, de évekkel ezelőtt is megfigyelhető volt a színész életében.

Erről hozott nyilvánosságra egy egészen elképesztő esetet nemrégiben Claude Zidi, avagy az 1999-es Asterix és Obelix című mozifilm rendezője, aki szerint már akkoriban is meggyűlt a baja a rendszeresen alkoholizáló színésszel, de egy baleset miatt kis híján az egész filmnek annyi lett.

A rendező szerint ugyanis Depardieu ittas állapotban olyan súlyos balesetet szenvedett motorjával, hogy azt hitte: ezzel befellegzett a filmnek, hiszen ekkora bukást ember még úgy véli, hogy nem élt túl.

Zidi emlékei szerint az asszisztense hívta fel azzal a forgatási munkálatok végéhez közeledve - talán éppen az utolsó jelenetek előtt -, hogy a színészt súlyos baleset érte.
 

A rendező azonnal a helyszínre sietett, ahol a színész az árok szélén feküdt, de szerencsére a bozót felfogta az ütéseket, így hiába repült 20 métert, csak kisebb töréseket szenvedett, aminek köszönhetően mintegy másfél hónapos csúszással, de be tudták fejezni a filmet.