A műsor készítői idén nagyobb látványt és jobb technikát ígérnek, továbbá különleges díszlettel is találkozhatnak majd a nézők minden szombaton.
Szombaton a Duna és a Duna World csatornáin lehet élőben követni A dal 2016 első elődöntőjét, ahol színpadra lép majd: Benji - Kötéltánc, ByTheWay - Free to fly, Egy másik zenekar - Kéne közös kép, Freddie - Fehérvári Gábor Alfréd - Pioneer, Mohamed Fatima - Ott leszek, Mushu - Uncle Tom, Odett - Stardust, Tolvai Reni - Fire, Török Jázmin - Power of love és Veres-Kovács Petra - Singing peace. A műsorvezetők továbbra is Harsányi Levente és a nemrégiben lett anyuka, Tatár Csilla fogja vezetni, aki elárulta, hogy idén nem lesznek merész és túl rövid ruhái a műsorok során, hiszen még mindig akad rajta némi felesleg a szülést követően.
Csilla egyébként összesen 20 kilót hízott a terhesség során, melyből már 15 kiló el is tűnt róla, mindenféle diéta és mozgás nélkül, ugyanis még mindig szoptatja a kis Milánt, aki két hónapos. Természetesen megnyugtatta a kíváncsiskodókat, akik egyből támadni kezdték amiatt, hogy alig szülte meg kisfiát, máris munkába áll, Csillának csupán hat hétig kell minden szombaton késő délután-este dolgoznia, addig pedig férje fog rá vigyázni.
Már 15 kilótól megszabadult Tatár Csilla!
Idén A dal versenyében különböző különdíjakat is nyerhetnek a versenyzők, így például kiosztják A Dal 2016 Felfedezettje díját, valamint A Dal 2016 Legjobb Dalszövege díját. Szintén lesz A dal 2016 Akusztik fődíjasa is, továbbá a pályaművekből bárki készíthet remixet, és A Legjobb Remix Változat-ot a Petőfi Rádió szakmai zsűrije fogja elbírálni.
Új applikáció is készült a versenyhez, mely teljesen ingyenesen letölthető Android, IOS vagy Windows phone készülékekre. Az app-on keresztül bárki szavazhat majd az élő adások során kedvencére, valamint további érdekes információkat tudhat meg az előadókról és a zsűri tagjairól is.
"Rám ezer virággal szórtad a tavaszt..." - virágséta a Fiumei úti Sírkertben