20 °C
tiszta égbolt
2025. június 13., péntek
Antal, Anett

Két fiatal srác divatba hozza a költészetet

2019. július 30.
9.2482
Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
Szofi Kakuk profilja, adatai
Szofi Kakuk
Két fiatal srác úgy döntött, hogy megmutatja, hogy a költészet igenis érték és a mai fiataloknak sem kell elfeledkeznie az irodalmi sokszínűségről.
 

Így született meg a Vates márka.

A brand alapítói Bárány Bence és Csányi Péter, akik forradalmi áttörésként szánják a márkájukat, ahol a fókusz egyes versrészleteken és a költőkön van. A fiatalok elmondták, hogy már a márka neve is árulkodik, hiszen a vates szó, küldetéstudattal rendelkező költőt jelent.


Az általuk indított kampányhoz már számos ismert ember, köztük Magyarország egyik legismertebb írója Lakatos Levente is csatlakozott és a slammer költő, Kemény Zsófia is, aki főleg az underground berkekben ismert. A Vates márka nemcsak trendi viseletet, hanem egy kultúrforradalmat is kíván megvalósítani, így az irodalom és a költészet sem merül a homályba. Továbbá felhívja a fiatalok figyelmét a költészetre.