18 °C
közepes eső
2025. június 09., hétfő
Félix

II. Erzsébet királynő is karanténba került

2020. március 16.
19.1111
Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
Szofi Kakuk profilja, adatai
Szofi Kakuk
II.
 

Erzsébet királynő önkéntes karanténba vonult. A királynő néhány héten belül betölti a 94. születésnapját és mivel Angliában 21 halálos áldozata van már a koronavírusnak, így II. Erzsébet kiköltözött a Buckingham-palotából.

A palotában közel 600 ember tartózkodik jelenleg, amibe beletartozik a közel 500 fős személyzet is. A királynő pedig úgy határozott, hogy számára és Fülöp hercegnek sem biztonságos már a Buckingham-palotában maradni. A királynő és Fülöp herceg így, a Windsor-kastélyba vonult át, ahol sokkal ellenőrzöttebben zajlanak a hétköznapok is, hogy az uralkodót mindenképpen meg tudják védeni a koronavírustól.

A királyi családban is szigorítások következtek be a vírus miatt, így nem is csoda, hogy a királynő egészségét illetőleg, meg kellett hozni egy ilyen döntést is. A Sun információ szerint azonban, ez csak megelőző lépés, a királyi család teljes mértékben egészséges és senkinél sem merült még fel a gyanú komolyabb bajra.