A Guinness Rekordok könyvébe sok-sok őrültséggel bekerülhetnek az emberek, és akadnak ezek között igazán gusztustalan dolgok is.
Ebbe a kategóriába sorolható az indiai Shridhar Chillal esete is, a 78 éves férfi ugyanis azzal írta be magát a "nagyok" közé, hogy 63 éve nem vágott körmöt.
Chillal gusztustalan kísérletét a könyv szerkesztői és a hitelesítő bizottság is regisztrálták már, így a jövőre megjelenő gyűjteményben ő lesz a világ leghosszabb körmének a tulajdonosa.
Az indiai férfi bal kezén összesen 9 méternyi köröm található, és a leghosszabb, egy ujjra jutó körömmérete is eléri a két métert. Mint kiderült, a rekord óriási lemondással járt Chillal részéről, hiszen körmei miatt soha nem házasodhatott például meg.
Az indíttatás kapcsán az indiai férfi elmondta, hogy mindezt egy tanárának köszönheti, aki egykoron azért büntette meg őt az iskolában, mert letörte egy iskolatársának a körmét. Akkor a tanító azt mondta neki, hogy aki nem növeszti a körmét, az nem is tudja, hogy milyen nehéz vigyázni rá. A férfi ezt annyira komolyan vette, hogy végül kipróbálta és rekorder lett belőle.
Mostantól bárki megkóstolhatja hazánk első űrcsokoládéját