Január 15-én nyílik meg Budapesten a világ legnagyobb utazó űrgyűjteménye, a NASA és az űrrepülés történetét feldolgozó különleges kiállítás, melyet két hónapon keresztül bárki megtekinthet a Millenárison.
Az űrkiállításon olyan tárgyakkal találkozhat az ember, mint például egy holdkő, amit meg is érinthet a látogató, de számos eredeti vagy makett űrtárgyat láthat.
A világon már több helyen mutatták be a Gateway to Space kiállítást, melyet mosta hazánkba is elhoztak. A kiállításon több olyan egyedi tárgy van, melyet még nem is mutattak be eddig Európában, mint például a világ első űrrakétáját, a "Nellie"-t. Más űrkiállításoktól eltérően nem a Földről nézhetünk az űrbe, hanem a Nemzetközi Űrállomás kupoláján keresztül tekinthetünk a Földre eredeti felvételeken keresztül. A kiállítás körbevezeti az embert a legfontosabb történelmi pontokon, az űrrepülés megálmodóitól kezdve egészen napjainkig.
Megtekinthető a kezdeti és a mai szkafanderek is, melyeket egykor a szovjet és amerikai űrhajósok használtak, továbbá megemlékeznek az Apollo-Szojuz kísérleti programról is, melyben USA és a Szovjetunió megegyezett, hogy megpróbálnak összekapcsolni az űrben egy Apollo kabint és egy Szojuz űrhajót. Az űrexpón látható egy Lunar Roving holdjáró - a létező 3-ból kettő jelenleg is a Holdon van -, melynek különlegessége, hogy a kerekeit magyar mérnökök fejlesztették ki.
Megújul a Sziget, számtalan új helyszínnel és programokkal bővül a hazai fesztivál