A transznemű férfi, még néhány évvel ezelőtt nőként élte a mindennapjait, majd úgy döntött, hogy felvállalja a másságát és nemet vált.
A férfit mesterséges úton termékenyítették meg és most azért küzd, hogy a papírokon ne anyaként, hanem apaként legyen feltüntetve.
A Nagy-Britaniában élő férfi a saját jogaiért küzd, ugyanis a brit kormány nem akarja elfogadni őt apa szerepben. A hivatali szervek szerint, azt az embert, aki a gyermeket megszülte csak anyaként lehet bejegyezni és ez a törvény nem fog módosulni.
Az apa diszkrimináció vádjával támadja a brit kormányzati hivatalt és reméli, hogy hamarosan az ő oldala kap majd nagyobb hangot ebben az ügyben. A férfi szerint, az elavult nézetek kapnak nagyobb figyelmet és nem nézik azt, hogy a világ nagyon megváltozott és a nyitottság minden hivatali szerv részéről hiányzik. A tavaly lezajlott elsődleges tárgyaláson a bíró azt mondta, a transznemű férfinak sok esélye van a győzelemre, így bízunk benne, hogy hamarosan a törvénymódosításról olvashatunk.
Két könyvújdonság a forró nyári napokra a még forróbb hangulatért