25 °C
borús égbolt
2024. július 25., csütörtök
Kristóf, Jakab

Egy aukción kelt el Elvis Presley magánrepülőgépe

2023. február 14.
46.5121
Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
Mariann profilja, adatai
Mariann
Közel 40 évig parkolt a sivatagban a Rock and Roll királyának magánrepülőgépe, most végre otthonra lelt, ugyanis egy aukción 260 000 dollárért, azaz körülbelül 92 millió forintért kelt el az 1962-es Lockheed 1329 JetStar.

Az ütött-kopott repülőgép majdnem negyven éve áll már az új-mexikói Roswell International Air Centerben, a sivatag közepén. A licit 100 000 dollárról indult, és lassan emelkedett, mielőtt a végső eladási árat egy meg nem nevezett telefonos licitáló tette. Az aukción ott volt Priscilla Presley, amit január elején rendeztek meg.

Az aukciós oldal szerint Presley 1976. december 22-én vásárolta meg a repülőgépet 840 000 dollárért. Bár kívülről megsínylette az éveket a gép, a belső tér azonban a századközép korszakának luxus magánlégi utazásának retro hangulatát idézi meg.