19 °C
tiszta égbolt
2025. június 21., szombat
Alajos, Leila

Az apáknak több mesét kellene olvasniuk

2016. február 09.
6.7051
Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
AlicE profilja, adatai
AlicE
#
 

kep1#A Harvard Egyetem kutatócsoportjának legfrissebb eredményei alapján kiderült, hogy nem az anyáknak, sokkal inkább az apáknak kellene mesét olvasniuk a gyermekek számára, mert a mélyebb férfihang hasznosabb a fejlődés tekintetében.

Az egyetem szakemberei bebizonyították, hogy azok a gyerekek - főként a kislányok -, akik egy éven át édesapjuk hangjára aludtak el, illetve édesapjuk mesélt nekik esténként, sokkal jobb nyelvi készségekkel rendelkeztek, mint azok a lurkók, akik egyáltalán nem, vagy édesanyjuktól hallottak mesét.

A hatást főként a két éven aluli gyermekeknél fedezték fel, és annak tulajdonították, hogy a szülők másként állnak a mesékhez, ennek megfelelően míg az anyák tényszerű kérdéseket tesznek fel, addig az apák inkább elvontabbakat, ezáltal sokkal jobban megmozgatják a gyerekek fantáziáját.