Az előadáson Keleti Éva, Faragó András, Seress Zoltán és Spáh Dávid is felszólalt, akik kortárs művészekként a leginkább tisztában vannak a magyar művészet helyzetével.
A háttérbeszélgetés során a klub tagjai maguk is felidézték saját fiatalkorukat, illetve azt, hogy miként jutottak el a művészi pályára, így Faragó András például egy tanyán nőtt fel, és csak a véletlenen, valamint egy gimnáziumi amatőr színjátszócsoporton múlott, hogy bekerült a békéscsabai Jókai Színházba.
Spáh Dávid megfogalmazta a beszélgetés során a mai kulturális élet legnagyobb problémáját, szerinte ugyanis nem a művészet iránti érdeklődés csökkent le, hanem inkább a kultúrával való foglalkozás mikéntje, a fiatalok ugyanis újszerű megoldásokkal közelednek a művészetek irányába. Kiemelte példának a telefonokat, amelyekkel akár teljes filmeket is készíthetnek az elszántabbak, ami a művészet egyik formája.
Seress Zoltán világított rá továbbá arra, hogy már gyerekkorban érdemes a művészetekre nevelni a gyerekeket, illetve alkotásaik kapcsán már fiatalkorukban el kell hitetni a kicsikkel, hogy amit alkotnak, az művészet. Ilyen például a selfie-zés is, ami Seress szerint a művészet egyik fajtája, és ha ezt elhitetjük a fiatalabb korosztállyal, akkor lehet, hogy a jövőben sokkal szívesebben indulnak majd el a tradicionálisabb művészetek irányába is.
Újabb tanulmány bizonyítja, hogy a húsmentes étkezés egészségesebb