Minden évben október 4-én ünnepeljük az állatok világnapját, amikor fel kell hívni az emberek figyelmét a felelős állattartásra, hiszen manapság még mindig rengeteg kutya, macska és egyéb állat kerül menhelyekre az emberi mulasztás miatt.
Hazánkban nagyon túlterheltek a különféle menhelyek, ahová általában emberi mulasztás miatt kerülnek az állatok és közülük csak kevesen találnak újra otthonra. Pedig a menhelyek elsődleges feladata, hogy új otthont, szerető gazdikat találjanak az elárvult állatoknak. Ez azonban nem mindig sikerül, az évek alatt egyre jobban csökkent hazánkban az örökbefogadott állatok száma.
A Mars Magyarország ebben az évben is önkéntes munkával, valamint tárgyi adománnyal segíti több menhely működését is. A kiválasztott hazai menhelyek összesen 118 000 adag állateledelt kaptak a cégtől, mely jelentős segítséget jelent számukra.
Kik azok a gyepfehérítők? - Papp Noémi: A gyepfehérítők titka (könyvajánló)