Az új szabályozás megtiltja a magas zsír-, só- és cukortartalmú ételek és italok reklámozását a televízióban 21:00 óra előtt, valamint az interneten, ahol nincs időkorlát. Ez azokra a termékekre vonatkozik, amelyeket a gyermekkori elhízás legnagyobb kiváltó okaiként tartanak számon, beleértve az üdítőitalokat, csokoládékat és édességeket, pizzákat és fagylaltokat.
A tilalom olyan élelmiszerekre is kiterjed, mint például a gabonapehely, a zabkása, a péksütemények és egyéb ételek. Egyes élelmiszerek tiltásával egyébként nem értenek egyet a szakértők. A cégek továbbra is reklámozhatják a betiltott termékek egészségesebb változatait, azaz olyanokat, amik nem tartalmaznak például hozzáadott cukrot. A kormány becslése szerint a reklámtilalom körülbelül 20 000 gyermekkori elhízás esetét előzi meg.

Itt A farm, ahol élünk reboot nagy előzetese