29 °C
tiszta égbolt
2025. június 08., vasárnap
Medárd

Valóban a kenyértől hízunk?

2014. szeptember 29.
2.0541
Figyelem! Ez a cikk már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
Edina profilja, adatai
Edina
Egy új kutatásban meglepő dolgokat írnak, ugyanis eddig biztosra vélték, hogy a kenyértől hízunk meg, hiszen rengeteg szénhidrátot tartalmaz. Lehet, hogy mégsem így van?
 


Eddig biztos volt, hogy a kenyér igenis hizlaló, most azonban lehet, hogy ez az állítás teljesen megdől. A nők diétájában egyből tiltólistára kerül az a szó, hogy kenyér. Az ausztráliai nők körében a legtöbben elhiszik azt, amit mondanak nekik a szénhidrátról és igazi mumusként tekintenek a kenyérre.

Az új kutatás szerint a nők 43%-a veszi ki étrendjéből a kenyeret, amint elkezdi a fogyókúrát. A nők további 20%-a pedig bűnösnek érzi magát, hogyha kenyeret fogyaszt. Emellett a nők 50%-a megtévesztőnek tartja az egészségesnek mondott kenyereket. Ausztráliában a szülők 15%-a vonta meg gyermekétől a kenyeret, mert nem szeretnék, hogy túlsúllyal küzdjön majd gyermekük.
4 hozzászólás

kpal

10 éve,

Kell kenyér csak az nem mindegy miből van.

válasz erre

Gizus

11 éve, 7 hónapja és 12 napja

A szervezetnek szüksége van a kenyérre, de persze nem lehet nagy mennyiségben enni.

válasz erre

eperjam

11 éve, 7 hónapja és 12 napja

Az is érdekelni hogy mivel pótolják...

válasz erre

Natasha

11 éve, 7 hónapja és 12 napja

Én eszek kenyeret és nem is tudnám kiiktatni életemből.

válasz erre