Ezt a két irányzatot kívánja egy fedél alá hozni és tulajdonképpen a kettőt egy trenden belül hasznosítani a selfness, ami ugyan hazánkban még egy nem túl ismert kifejezés - leginkább önazonosságnak, önismeretnek fordítható -, de a messzi nyugaton már évek óta nagy népszerűségnek örvend, hiszen segítségével könnyedén javíthatunk életminőségünkön.
A selfness tulajdonképpen a testi-lelki harmónia elérésének az alapjait jelenti, egy olyan önmegismerési és önfejlesztési formát, amelynek köszönhetően kiteljesedhetünk a mindennapokban és kiegyensúlyozottan élhetjük meg életünk minden egyes percét. Az egészséges életmódot hirdető divatirányzatok többsége sajnos mellőzi az önismeret fontosságát, hiszen mindez elengedhetetlen az egészséges és harmonikus élethez, amennyiben ugyanis nem ismerjük önmagunkat, akkor honnan is tudhatnánk, hogy mire van szüksége testünknek és lelkünknek?
A selfness erre a kérdésre igyekszik magyarázatot adni, miközben általános receptekkel és tanácsokkal teszi teljesebbé életünket és egy alapos külső, valamint belső - többnyire életmódbeli - átalakulást is magával hoz. A selfness gyakorlói tehát a lélek összhangja mellett az egészséges, de nem a materiális, hanem a spirituális énkép kialakítására törekednek.