Mörk Leonóra: A Hellinger-Madonna
Mörk Leonóra írónak eredetileg 2014-ben jelent meg A Hellinger-Madonna című könyve, melyet most kicsit átdolgozott és kibővített. A regény két fiatal nőről szól, akiket ötszáz év választ el egymástól, de valami mégis összeköti őket. Ráadásul itt van egy Madonna-kép, ami után Kata elkezd kutatni és elutazik Németországba, hogy megismerkedjen a mű új tulajdonosával, aki nem hajlandó lemondani a képről, de tesz egy váratlan ajánlatot. Nyomozzanak együtt és derítsék ki a festményt övező rejtélyt.
A cselekmény elrepít bennünket az 1500-as évek Wittenbergjébe, és feltárul egy izgalmas titok, amire senki sem számít. Ha már beszerezted korábban Leonóra könyvét, akkor érdemes ezt a kötetet is beszerezni.
(Jaffa kiadó, 4.499,-)
A híres Dior márkát talán senkinek nem kell bemutatni, de a divatháznak is van egy különleges története, melyből kapunk egy kis ízelítőt ebben a regényben. A könyv Christian Dior, világhírű divattervező húgának, Catherine Dior-nak a történetét mutatja be, melyben van árulás, szépség, elnyomás, fasizmus és szabadság is. Catherine ihlette Christian Dior első és leghíresebb parfümjét, és ő gyakorolta a tervező nőiességről alkotott képére a legnagyobb hatást.
Az író végigköveti könyvében a testvérek útját a megszállt Párizsban, ahol Christian a divatszakma titkait igyekezett ellesni, Catherine pedig a francia ellenállási mozgalom tagjaként vívta a harcát, amíg csak el nem fogta a Gestapo és nem deportálták a ravensbrücki koncentrációs táborba.
(Európa kiadó, 5.999,-)
Az írónő debütáló könyve Egon Schiele festőművész négy múzsájáról szól, akiket a világ jól ismer festményeiről, ám a nők történetét kevesen ismerik. A múzsák csókja csodálatos történet a mindent elsöprő szenvedélyről, a művészi útkeresésről és a féltékenység pusztító erejéről. A cselekmény a fényűző Bécsben játszódik a huszadik század hajnalán, amikor virágzott a művészet és a kultúra. A négy nő úgy dönt, kezükbe veszik a sorsukat és mindent kockára tesznek egyetlen férfiért, Egon Schieléért.
Mindeközben megismerhetjük a négy nő vágyát, céljait és azt is, hogy mindezért milyen árat kell megfizetniük egy ellentmondásokkal teli világban. A könyvben mindegyik nőről találunk egy festményt, melyeket Egon készített.
(Libri kiadó, 4.999,-)
Az író második könyve ismét elkalauzol bennünket Sissi, azaz Erzsébet királyné világába, akiről még többet tudhatunk meg, legfőképpen érzéseiről. Sisi, ahogy ebből a könyvből megismerjük, alapvetően magányos és elkeseredett ember, aki nehezen vagy egyáltalán nem tud és nem is akar megfelelni az arisztokrata körök elvárásainak. Ez a könyv Erzsébet királyné szenvedélyeiről szól, melyek verseiből és leveleiből előtűnnek. Mindezek mellett olvashatunk a kor politikai helyzetéről, ami végül vérontáshoz vezetett.
A könyvben különböző fotókat és illusztrációkat találunk a királynéről, valamint a kor akkori fontos szereplőiről, helyszínekről. Aki kedveli ezt a korszakot és persze Sisi-t, annak kötelező lesz elolvasnia.
(Helikon kiadó, 6.999,-)
Hannah holokauszt túlélő barátnője történetét meséli el, akit a II. világháború során veszített el. 1942-őt írunk, amikor Hannah átmegy barátnőjéhez, Annéhoz, ám senkit nem talál otthon, az egész család eltűnt. A kislány szülei azt állítják, hogy a család Svájcba menekült, ám miután letartóztatják őket a nácik és Bergen-Belsenbe szállítják őket rájön, hogy barátnője is a nácik fogságába esett és nagyon rossz állapotban van.
Hannah igyekszik megmenteni barátnőjét, ám egyre kisebb az esély a túlélésre. Ez a regény egy életen át tartó barátság memoárja, melyben a lelkierő és a remény is megjelenik. A könyv végén több eredeti fotót találunk a családokról és a két barátnőről.
(Európa kiadó, 5.999,-)