31 °C
kevés felhő
2025. június 04., szerda
Bulcsú

Oltással az elhízás ellen? A modern orvostudomány legújabb találmánya!

2013. december 08.
2.3213
Figyelem! Ez a cikk már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
Brauny profilja, adatai
Brauny
Amerikai tudósok egy csoportja olyan elhízás elleni oltást kísérletezett ki a közelmúltban, amelynek segítségével még akkor is lehetőségük lesz lefogyni a pácienseknek, ha mellette folyamatosan egészségtelen és hizlaló ételeket fogyasztanak.


A vakcinát egyelőre még csak állatokon tesztelték, mellékhatásai pedig nem ismertek, éppen ezért a csodaszernek is elkönyvelhető készítmény piacra kerülésére még alighanem 7-10 évet kell várnunk. Az oltóanyag nagyon egyszerűen működik, a szervezet immunrendszerére van hatással, méghozzá úgy, hogy olyan antitesteket állítson elő, amelyek a szomatosztatin hormon ellen küzdenek.

Ezt a hormont az agy és az emésztőrendszer képes előállítani, más hormonokkal együtt pedig arra képes, hogy lelassítsa az anyagcsere-működést, ezáltal tehát az elhízás egyik előidézője lehet. Amennyiben viszont az antitestek meggátolják ezen hormonok működését, az anyagcsere képes lesz felgyorsulni, a kilók pedig nagyon hamar eltűnnek az emberekről.

Az oltást egyelőre még csak egereken tesztelték, de a rágcsálók már egy injekció hatására elveszítették súlyuknak tíz százalékát. A vakcina beadását követően egy gyorsító injekcióban is részesültek az állatok, amelyeknek hatására továbbra sem gyarapodott a súlyuk, mindemellett pedig létfontosságú hormonjaikat sem érte semmiféle károsodás.

Keith Haffer, a kutatás vezetője szerint az új módszer könnyedén segít felvenni a versenyt az elhízás ellen, méghozzá káros hatású gyógyszerek, életveszélyes műtétek, illetve egyéb kockázatok nélkül. Az oltás forgalomba hozatalához és hosszú távú hatásainak felderítéséhez azonban még évekre lesz szükség.
7 hozzászólás

vodor48

12 éve, 5 hónapja és 23 napja

és ez mennyire lehet veszélyes?

válasz erre

Réka

12 éve, 5 hónapja és 23 napja


szerintem, attól h ezzel le tud valaki fogyni, az egészségéhez ugyanúgy fontos a megfelelő táplálkozás

válasz erre

Enci

12 éve, 5 hónapja és 24 napja

én is maradok inkább a hagyományos fogyásnál

válasz erre

Móni

12 éve, 5 hónapja és 24 napja

eszjudit írta:
én maradok a hagyományos fogyókúra mellett
Van aki nem bír fgyni, bármit is csinál...szomorú smiley Nekik jó lesz.

válasz erre

eszjudit

12 éve, 5 hónapja és 24 napja

én maradok a hagyományos fogyókúra mellett

válasz erre

csillucs

12 éve, 5 hónapja és 24 napja

röhögő smiley de jó is lenne egy ilyen szer..bár tuti, hogy nem egészséges

válasz erre

marco

12 éve, 5 hónapja és 24 napja

Na akkor neki is állok elhízni. Úgyis lefogyok majd ezzel.röhögő smiley

válasz erre