25 °C
szórványos felhőzet
2026. június 07., vasárnap
Róbert

Narancsos diétás mousse

2016. május 01.
4.6941
Figyelem! Ez a cikk már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
Mariann profilja, adatai
Mariann
Egy újabb isteni mousse receptet mutatunk, mely ráadásul diétás is, így ha éppen szeretnénk megszabadulni némi feleslegtől, de a süteményekről nem szeretnénk lemondani, akkor ez egy jó alternatíva lehet. Könnyen elkészíthető.
 


Hozzávalók:
4 db tojás
100 g erythritol
2,5 dl friss narancslé
1 narancs reszelt héja
3 evőkanál citromlé
5 lap zselatin
csipet só
fél teáskanál őrölt kardamom

Elkészítés:
A zselatint áztassuk be hideg vízbe. A tojásokat válasszuk ketté, majd a sárgakat keverjük habosra az édesítő felével. A citrom és a narancslevet tegyük egy fazékba és melegítsük fel, majd folytonos keverés mellett csurgassuk a tojássárgás keverékbe. Vízgőzre ezt a keveréket tegyük fel, közben adjuk hozzá a narancsreszeléket és a fűszereket.

Alacsony lángon 5-6 percig főzzük míg besűrűsödik. Vegyük le, kicsit hagyjuk hűlni, majd a zselatint keverjük bele. Ezt követően hagyjuk teljesen kihűlni és tegyük a hűtőbe. A fehérjét verjük kemény habbá a megmaradt édesítővel. Végül a megdermedt narancskrémhez keverjük óvatosan a habot. Poharakban tálaljuk.
4 hozzászólás

Mirjam

10 éve, 11 hónapja és 20 napja

Ha diétás akkor még jobb. mosolygó smiley

válasz erre

Minoni

10 éve, 11 hónapja és 20 napja

Hmmm de jó lehet ez. Friss.

válasz erre

Zita.Péter

10 éve, 11 hónapja és 20 napja

Ezek a mousseok isteniek.

válasz erre

Cynthia

10 éve, 11 hónapja és 21 napja

Nyam nyam mosolygó smiley

válasz erre