A terhesség rendkívül sok kismama életét nehezíti meg az alvási szokások és pózok tekintetében. Nem véletlenül, hiszen amennyiben a hormonális változások nem nehezítenék meg az alvást, a fokozatosan növekvő pocak azonban egyre nagyobb kellemetlenséget okoz, különösen a terhesség utolsó heteiben. Hogy milyen alvási pózok a legjobbak ilyenkor? Nyilván azok, amelyek kényelmesek, de azért lássuk egy kicsit alaposabban, hogy az egyes pozitúrák milyen hatással vannak ránk és a babára.
A háton való alvásról az orvosok általánosságban egyetértenek, hogy mindegyik közül a leginkább egészséges a terhes hölgyek számára. Nem véletlenül, hiszen ebben a formában egyik oldalról sem nyomjuk a hasunkat, miközben jót teszünk vele gerincünknek, illetve a nyakunknak egyaránt. A háton alvás leginkább akkor a legjobb terhesen, ha semmilyen párnát nem használunk hozzá, hiszen ebben a helyzetben tud a nyaki rész a leginkább pihenni, illetve elernyedni, ami a feszülő izmok egyik legjobb ellenszere.
Nem árt kiemelni, hogy ebben a pózban az egész arcot és a fejet szabadon hagyjuk, a fej szellőzik, ami a ráncok és az arcbőr ellen rendkívül hatásos, noha párunk nagy bánatára sajnos nagyobb valószínűséggel horkolhatunk. Bizonyos orvosok úgy vélik, hogy a hanyatt fekvés a terhesség során a gerincnek nem a legszerencsésebb, mert a hát alsó részére ilyenkor túl nagy nyomás nehezedik.
Oldalt fekve
Az oldalt fekvés a terhesség során szintén egy kifejezetten kényelmes megoldás lehet, így nemcsak kényelmes, de biztonságos alternatíva is, hiszen nem nyomjuk a babánkat, nem nyomjuk a gerincünket, egyetlen dologra kell odafigyelni, hogy a gerincoszlop egyenes legyen, tehát ne egy magasra polcolt párnán aludjunk oldalazva, mert annak bizony komoly következményei lehetnek.
Hason fekve
Gyorsan tegyük tisztába a dolgokat: hason fekve terhesen egy idő után esélytelen lesz aludni. Természetesen kezdetben még nem okoz problémát, az első trimeszterben rengeteg állapotos hölgy alszik hatalmasakat a hasán fekve, amint azonban növekszik a pocak, a kismamának értelemszerűen nem lesz kényelmes, hovatovább a baba számára egyaránt veszélyes lehet, hiszen összenyomódik a méh, ezzel együtt pedig extrém esetben károsodhat a magzat is. Egyáltalán ne kísérletezzünk vele állapotosan, előbb próbálkozzunk az ülve alvással, amire nagyon sok kismama szokik rá a baba kihordásának hónapjaiban.