17 °C
tiszta égbolt
2025. június 14., szombat
Vazul

Máktorta mascarpone krémmel

2015. március 30.
3.8822
Figyelem! Ez a cikk már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
Mariann profilja, adatai
Mariann
Mai receptünk ismét egy finom torta receptje lesz, melyet akár húsvétra is elkészíthetünk. Elkészítése nem bonyolult és hamar elkészülhetünk vele.
 


Hozzávalók:
150 g vaj
150 g porcukor
250 g mascarpone
100 g liszt
250 g darált mák
6 db tojás
fél csomag sütőpor
1 db citrom
1 evőkanál tejföl
csipet só

Elkészítés:
A tojásokat válasszuk szét, majd a sárgákat keverjük el a cukorral, majd apránként hozzáadjuk a margarint is. A fehérjékből egy csipet sóval kemény habot verünk. A hab felét a tojássárgához keverjük.

Ezt követően adjuk hozzá a lisztet, a mákot, a citromhéjat, a tejfölt és a sütőport. Ha jól összeállt, akkor keverjük hozzá a hab másik felét is, így egy könnyed tésztát kapunk. Egy kapcsos tortaformát kenjünk ki vajjal és szórjuk meg liszttel.

Tegyük bele a masszát, majd előmelegített sütőben 180 fokon 30 perc alatt süssük meg. A mascarpone krémhez adjunk egy kevés porcukrot keverjük el. Ha megsült a tészta, akkor kicsit várjunk míg kihűl, majd vágjuk félbe és kenjük meg mascarponével a tésztát kívül is.
4 hozzászólás

Regina

11 éve, 1 hónapja és 3 napja

Nagyon guszta! mosolygó smiley Ki fogom próbálni mosolygó smiley

válasz erre

Minoni

11 éve, 1 hónapja és 4 napja

Nagyon finom lehet. Jól néz ki.

válasz erre

becky

11 éve, 1 hónapja és 4 napja

gusztusos, imádom a mákos dolgokat mosolygó smiley

válasz erre

baboka

11 éve, 1 hónapja és 4 napja

Nagyon jó kis recept.

válasz erre