Lőcincz L. László hazánk egyik legismertebb kortárs írója, akinek regényei emberek millióit ejtették már rabul a múltban, hiszen mindegyikük a klasszikus nyomozós kalandok és krimik legszebb hagyományait szőtte át kalandos utazásokkal, rejtéllyel és misztikummal. Aki életében csak egyetlen regényét is olvasta, bizonyára örökre beleszeretett Lőrincz L. László, Leslie L. Lawrence, vagy kevésbé ismert írói álnevén Frank Cockney műveibe. Lássuk milyen életutat tudhat maga mögött ez a csodálatos elme, aki nem csak íróként, hanem orientalistaként és műfordítóként is elismert.

Lőrincz L. László 1939. június 15-én született Szilvásszentmártonon. Gyerekkorából sajnos nem sok írásos, a publikum számára is elérhető adat ismert, de azt tudjuk, hogy egy egészen más pályán kezdte tanulmányait, ezáltal középiskolai éveit a kaposvári Cukor- és Édesipari Technikumban végezte el, majd az ELTE Bölcsészettudományi Karára került, ahol történelem-mongol szakon szerzett diplomát 1962-ben. Ezt követően a Magyar Tudományos Akadémia Orientalisztikai Munkaközösségének tagjává, a Kelet-kutató Intézet tudományos főmunkatársává és az ELTE előadójává vált.
Tanulmányai során több évet is Távol-Keleten töltött, ahol az ulánbátori Állami Csojbalszan Egyetemen tanult ösztöndíjasként, ahonnan a bonni Friedrich Wilhelm Egyetemre került. 1966-ban nősült meg, két gyermeke is van, lánya Lőrincz Judit Lívia és fia, Lőrincz Márton. Lőrincz L. Lászlót már tanulmányai során lenyűgözte a tibeti és a mongol népek folklórja, irodalma és történelme, így nem véletlen, hogy tudományos munkásságának fő területeit is ez képezi, életében már több mint 100 cikket írt a témában, és gyakran fordít burját, valamint mongol eposzokat is.

Írói munkásságát eleinte ifjúsági regényekkel kezdte, de igazán ismertté csak a nyolcvanas évek elején vált, amikor megjelentek első sci-fi témájú művei, illetve az akkori Galaktika folyóiratba publikált novellái. Az országos elismerést és sikert a Leslie L. Lawrence név alatt kiadott Sindzse szeme című műve hozta meg számára. Legismertebb műveit ezen a néven publikálta, alkotásainak népszerűsége pedig több tőről is fakad! Az egyik, hogy főként keleti témájú kalandregényeit tudományos alapismereteire, illetve kutatásai során felhalmozott tapasztalataira alapozta, ezáltal olyan hitelesen és érdekfeszítően tudja megírni történeteit, amire talán senki más sem. Ezen felül mindig képes izgalmas és fordulatos cselekményekkel előállni, de kevesen tudják, hogy mivel szenvedélye az utazás, az író regényeinek helyszíneit igyekszik személyesen is felkeresni azért, hogy a lehető leghitelesebben tudja visszaadni azt olvasóinak, ezáltal az alkotó történeteit valóban meg is éli.
Lőrincz L. László munkáiban hatalmas szerepet kapnak a rendszeresen visszatérő karakterek, ezáltal például több kalandregényében is feltűnik Leslie L. Lawrence, mint főhős, Robert McKinley amerikai politológus, vagy John C. Lendvay kriminalisztikaprofesszor. Regényei többsége valamilyen egzotikus helyszínen játszódnak, és rendszerint valamilyen rejtélyes, megmagyarázhatatlan gyilkosságot dolgoznak fel, amelyek többségét áthatja a természetfeletti kérdése is. Érdekesség, hogy bűnügyi regényeinek többségét mindig egyes szám első személyben írta, de sci-fi és horrorregényeit, valamint novelláit többnyire egyes szám harmadik személyben.