Ausztrália
Ausztráliában nem a rénszarvasok az igazi sztárok, hanem a kenguruk, akik az általános mese helyett mindenben segítik a Mikulást és a szánhúzási feladatokat is ellátják. A kenguruk földjén a nyári szünet idején kopogtat a Santa Claus, aki a vastag, puha, piros bársonyruhája helyett sokszor szörfös pólóban, strandpapucsban és egy lenge öltözetben tűnik fel a tömeg kellős közepén.
A majdhogynem szomszédos Németországban hatalmas különbség nincs tradícióban. A németeknél is jár a csokicsomag a csizmácskába, ám a virgács helyett széndarabokat adnak azoknak a kisgyermekeknek, akik az év során igazán rossznak minősültek.
Dániában a Julemanden hozza az ajándékokat, akinek a manók a legnagyobb segédei. A gyermekek tejet és rizspudingot tesznek ki viszonzásként a konyhapultra, ám édességek is előfrodulhatnak, azt remélve, hogy majd a Mikulás megduplázza a megevett édességeket.
Hollandiában a Télapó ünnepe sokkal nagyobb volumenű, mint a karácsony. A gyerekek Sinterklaas csokifigurákat kapnak és készülnek arra, hogy december 5-én meglátogassa őket Szent Miklós. Sinterklaas piros püspöki ruhában díszeleg és egy csodás fehér lovon ül, amit a fővárosban sokszor felvonulásokon is bemutatnak.
Amerikát talán a legkevésbé sem kell túl részletesen bemutatni, hiszen a Mikulás december 25-én érkezik és a gyerekek tűkön ülnek, hogy kora reggel már bontogathassák az ajándékaikat a fa alól. A kicsik előző este tejet és kekszet tesznek ki a vendégüknek, sok esetben répakarikákat is a rénszarvasoknak.
Leveleket írnak a kívánságaikról, majd címezik az Északi-sarkra. A tiszta kiscsizma helyett a kandalló fölé aggatott zokniba várják a szebbnél szebb játékokat és édességhalmokat, amiket aztán a következő napokban szinte le sem tesznek.
Japán
Japánban az elmúlt évtizedekben egyre nagyon kultusza van a karácsonyozásnak, ennek pedig az az oka, hogy nagyon szeretnek ajándékozni, így minden alkalmat igyekeznek megragadni. Az ázsiai országban az ottani Mikulást a keresztényeknél Hotei-osho-nak hívják, aki egy buddhista szerzetes. A hagyományok úgy tartják, hogy a Télapó japán megfelelőjének hátul is van szeme, így a gyermekek még inkább igyekeznek jól viselkedni, hogy biztosan kapjanak néhány apróságot tőle. A nem keresztény gyermekeknek azonban nem Hotei-osho, hanem Santa Claus ad ajándékokat amerikai mintára karácsonykor.