A kiegyensúlyozott és változatos táplálkozás az egyik alapja az immunrendszer egészségének. Minél többféle ételt kap ugyanis gyermekünk, annál biztosabb, hogy minden vitaminból és ásványi anyagból elegendő mennyiség jut a szervezetébe, tehát igyekezzünk minden időszakban a lehető legváltozatosabban főzni számára.
2. Rengeteg zöldség és gyümölcs
Habár ősszel már nehezebb friss zöldséghez és gyümölcshöz jutni - utóbbihoz azért még egyszerűbb - olcsón, de legalább gyermekünk esetében ne spóroljunk ezzel, így minden nap legalább egy almát és egy banánt vagy egy narancsot biztosítsunk a számára valami zöldségféle mellett. Ezzel ugyanis elengedhetetlen extra vitaminokkal tölthetjük fel szervezetét a legnehezebb időszakokban is.
3. Egy kis plusz vitamin
Főként a frissen közösségbe került gyermekek esetén rendkívül fontos, hogy valamilyen extra vitamint is adjunk nekik. Habár sokan óva intik az embereket a multivitaminoktól, amennyiben nem visszük túlzásba, és nem keverjük semmivel, akkor ezek is rendkívül hasznos immunerősítők lehetnek. Ma már számtalan készítmény érhető el direkt gyermekek számára, így válasszunk ki egyet ezek közül, és adjuk azt folyamatosan.
4. A természet patikája
Mindezeken felül is érdemes valami kis extrát bevetni még, ha azt akarjuk, hogy gyermekünk hatásosan fel tudja venni a küzdelmet a betegségekkel szemben. Ehhez érdemes a természet patikájához nyúlni, ezáltal például csipkebogyó teát adni a picinek, de vannak ma már kifejezetten olyan gyógynövényalapú készítmények is, amelyek hasznosak ebből a szempontból, így például a grapefruit cseppek vagy a lándzsás útifűből készült szirup egészen hatásos lehet ehhez.
5. Testmozgás
Kevesen tudják, de a testmozgás is rendkívül hatásos tud lenni az immunerősítés érdekében. Kutatások igazolják, hogy kevésbé betegesek azok a gyerekek, akik rendszeresen mozognak és sportolnak, hiszen ez erősíti immunrendszerüket, tehát amennyiben lurkónk elég beteges, nincs más dolgunk, mint a fentieken túl beíratni valamilyen sportra.
+1. Távol a közösségtől
Habár sok szülő számára komoly problémát jelent, ha a gyermek megbetegszik, ezáltal valakinek otthon kell maradnia vele. Sokan éppen ezért rengeteg gyereket már akkor visszaküldenek a közösségbe, amikor még nem áll készen rá. Ebből jönnek az ismételt megfázások, a tüdőgyulladások és a súlyosabb szövődmények. Hangoljuk össze a családot, áldozzunk egy kicsit a gyerekért, és tartsuk őket távol az óvodától vagy az iskolától, amíg teljesen meg nem erősödik.