A száraz bőr érzékenyebbé és sérülékenyebbé is teheti a bőrt, így ennek függvényében is ajánlott ellenállóbbá tenni az arcbőrt. A probléma gyökere több frontról is érkezhet. Alapvetően nagyon is számít, hogy milyen bőrtípussal rendelkezel, milyen a vízháztartásod, illetve az életednek melyik időszakában is jársz.
Természetesen egy idősebb bőr minden esetben szárazabb lesz. Az életkori és testi adottságokon felül, te magad is szárazzá teheted a bőröd, ha a nem megfelelő kozmetikumok mellett voksolsz le. Az alkohol és az illatanyagok hosszú sora is előidézheti a szárazabb bőrérzetet, de a túl sok napozás, a szolárium, de még a kevés folyadék is az okok között vannak felsorakozva.
Hagyd el a szárító kozmetikumokat!
Első lépésként célszerű minimalizálni a rutint és lecserélni azokat a kozmetikumokat, amelyek akár csak egy kevés irritáló, szárító hatású összetevőt is rejtenek. A lemosónkat váltsuk le egy könnyed micellás vízre és második lépésként egy kímélő, ceramidokkal gazdagított lemosó gélt vagy tejet válassz! A ceramidok olyan molekulák, amelyek a bőrben természetes formában is megtalálhatóak, a szaruréteg lipidjeinek több, mint a 40%-át is ők alkotják. Ez a kötőanyag a bőr védekező funkcióját erősíti, segít a nedvességtartalom megtartásában.
Mielőtt elkezdenéd turbózni a hidratáló összetevőkkel gazdagított kozmetikumokkal az arcbőröd, fontos lépésen kell túlesned. A kémiai hámlasztást bízhatod kozmetikusra is, de ha már nem idegen számodra ez a fogalom, akkor heti 1-2 alkalommal te magad is megszabadulhatsz a megvastagodott szarurétegtől. Ezután az értékes hatóanyagok is mélyebbre tudnak hatolni és az eredmény egy simább és teltebb, hidratáltabb bőrkép lesz.
Használj hialuronsavas készítményeket!
A hialuronsav egy olyan hidratáló termék, ami többszörösen is képes vizet megkötni, ezért kifejezetten gyors megoldásnak számít, vízveszteség esetén. A hialuronsav szérum vagy toner formában is remek minden bőrtípusra. Könnyed formulájának köszönhetően, segíti a bőr rugalmasságának a visszanyerését.
Elcsépeltnek hangozhat, de nagyon fontos az alvás a bőr számára is. Az éjszaka folyamán felfrissül az arcbőr, kisimul. A bőr a kora esti órákban, tehát olyan 8 óra körül képes a legtöbb hatóanyagot felszívni. Az éjszaka közepén, hajnali 3 óráig zajlik a legmagasabb fokozaton a kollagén és az elasztin termelés, így ezért is ajánlatos mély és átlagban azonos zónaórákban nyugovóra térni.
A D-vitamin elengedhetetlen ahhoz, hogy egyes vitaminok megfelelően be tudjanak épülni. A nyári hónapokban a D-vitamin pótlás könnyebb, mint a hidegebb időkben, azonban, ha nem a szabadban tartózkodsz, akkor bizony érdemes lehet kisebb mennyiségben cseppek formájában is pótolni ezt a fajta vitamint is.