Mai receptünk egy szuper öntet vagy mártogatós, amit könnyedén elkészíthetsz és nem csak tésztákra vagy húsokra használhatod, hanem akár chipshez és zöldségekhez mártogatósként. A sajtot mindenki szereti, így ez egy jó ötlet.
Hozzávalók:
2 evőkanál olaj
1 evőkanál liszt
2 dl húslevesalaplé
1 dl tejszín
100 g márványsajt
30 g reszelt parmezán
100 g ricotta
80 g durvára vágott dió
só, fehér bors
snidling
Elkészítés:
Egy nagyobb lábosban forrósítsuk fel az olajat, majd adjuk hozzá a diót és a lisztet. Piratsuk meg őket és után öntsük fel az alaplével. Forraljuk fel és csak ez után öntsük bele a tejszínt is. Sóval, borssal ízesítsünk és főzzük 10 percig az egészet.
Ezt követően először a márványsajtot morzsoljuk bele, ha az már kezd felolvadni, akkor mehet bele a többi sajt is. Kevergessük meg néha és ha már minden sajt felolvadt, akkor vegyük le a tűzhelyről és friss sndlinget keverjünk még bele.