A kutatás ugyanis bebizonyította, hogy a depresszióban szenvedő embereknek gyakran már az is rengeteget segít, ha elhagyják otthonukat vagy szóba elegyednek valakivel az interneten. A tanulmány kihangsúlyozza, hogy a depresszió egy súlyos betegség, ami orvosi kezelést igényel, ez azonban kiegészíthető, mi több, hasznosabbá tehető a barátok és a család nyújtotta lelki támogatással.
A szakemberek szerint amennyiben egy depressziós körül megnövekednek a társadalmi interakciók, azok segítik újjáépíteni önbecsülésüket. A kutatás során a Dublini Egyetem munkatársai mintegy 100 depressziótól szenvedő beteget vizsgáltak, akik amellett, hogy a kötelező kezeléseken is részt vettek, odafigyelt és irányított kiegészítő támogatást kaptak környezetüktől, ezzel megnövelve szociális tevékenységeik mennyiségét.
A vizsgálatok kezdetén a résztvevők mintegy 20 százaléka kijelentette, hogy nincsenek barátai, 33 százalékuk pedig még a szomszédjukat sem ismeri, 35 százalékuk teljesen egyedül él, 50 százalékuk pedig még soha nem volt semmilyen közösségi rendezvényen.
A kutatók anyagi támogatás terhe mellett közösségi életre biztatták a betegeket, hogy hetente legalább kétszer menjenek el közösségekbe, szerezzenek barátokat és így tovább. A tudósok mindemellett naplóvezetésre is ösztönözték a betegeket, ebből kiderült, hogy a többség a mozit, a színházat és a koncerteket részesítette előnyben.
A vizsgálat ugyan konkrét számokat nem tudott felmutatni, de a résztvevők határozottan kijelentették, hogy a közösségi programok után nem érezték a szokásos szorongást és az állandó elszigeteltség érzetét.