5 °C
enyhe eső
2024. december 05., csütörtök
Vilma

Depresszió: Nem csak az orvos segíthet!

2013. december 01.
2.7721
Figyelem! Ez a cikk már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
Brauny profilja, adatai
Brauny
A Dublini Egyetem legfrissebb tanulmányának köszönhetően kiderült, hogy bár amellett, hogy a depresszió tüneteinek jelentkezésekor haladéktalanul fel kell keresnünk egy szakorvost, a betegségből való kilábalásban nem csak a szaksegítség jelenthet megoldást.


A kutatás ugyanis bebizonyította, hogy a depresszióban szenvedő embereknek gyakran már az is rengeteget segít, ha elhagyják otthonukat vagy szóba elegyednek valakivel az interneten. A tanulmány kihangsúlyozza, hogy a depresszió egy súlyos betegség, ami orvosi kezelést igényel, ez azonban kiegészíthető, mi több, hasznosabbá tehető a barátok és a család nyújtotta lelki támogatással.

A szakemberek szerint amennyiben egy depressziós körül megnövekednek a társadalmi interakciók, azok segítik újjáépíteni önbecsülésüket. A kutatás során a Dublini Egyetem munkatársai mintegy 100 depressziótól szenvedő beteget vizsgáltak, akik amellett, hogy a kötelező kezeléseken is részt vettek, odafigyelt és irányított kiegészítő támogatást kaptak környezetüktől, ezzel megnövelve szociális tevékenységeik mennyiségét.

A vizsgálatok kezdetén a résztvevők mintegy 20 százaléka kijelentette, hogy nincsenek barátai, 33 százalékuk pedig még a szomszédjukat sem ismeri, 35 százalékuk teljesen egyedül él, 50 százalékuk pedig még soha nem volt semmilyen közösségi rendezvényen.

A kutatók anyagi támogatás terhe mellett közösségi életre biztatták a betegeket, hogy hetente legalább kétszer menjenek el közösségekbe, szerezzenek barátokat és így tovább. A tudósok mindemellett naplóvezetésre is ösztönözték a betegeket, ebből kiderült, hogy a többség a mozit, a színházat és a koncerteket részesítette előnyben.

A vizsgálat ugyan konkrét számokat nem tudott felmutatni, de a résztvevők határozottan kijelentették, hogy a közösségi programok után nem érezték a szokásos szorongást és az állandó elszigeteltség érzetét.
6 hozzászólás

Kanover

11 éve, 11 hónapja és 15 napja

Minden agyban dől el,mindent ő irányít!A betegnek akarnia is kell meg gyógyulni,utána jöhetnek ezek a "segédeszközök"!

válasz erre

moni1294

11 éve, 11 hónapja és 17 napja

simply red írta:
Nyilvánvaló ha kimozdulnak otthonról, lépésről lépésre enyhülhetnek a panaszok. Csak a kezdet nehéz. szomorú smiley
Illetve a gond felismerése....

válasz erre

simply red

11 éve, 11 hónapja és 17 napja

Nyilvánvaló ha kimozdulnak otthonról, lépésről lépésre enyhülhetnek a panaszok. Csak a kezdet nehéz. szomorú smiley

válasz erre

Natasha

11 éve, 11 hónapja és 17 napja

Én még soha nem voltam depis, de tuti hogy segít rajtuk az, ha társadalmi életet élnek

válasz erre

Móni

11 éve, 11 hónapja és 17 napja

De rossz lehet depressziósnak lenni.

válasz erre

mokus84

11 éve, 11 hónapja és 17 napja

Nekem ilyennel nincs problémám szerencsére.

válasz erre