Franciaország
A francia anyák, már Napóleon korában is felköszöntésre kerültek, az 1950-es évektől pedig, az Anyák napját az állam hivatalosan is ünnepként jegyezte be. Az országban napjainkban ezen a jeles napon, ami általában május végére, sokszor június elejére esik, az édesanyják szabadnapot kapnak. Egész álló nap pihenhetnek, nem kell sem a gyerekekkel, sem pedig a háztartással foglalkozniuk. Hasonlóan az itthoni szokásokhoz, a gyerekek igyekeznek lesni minden kivánságát az anyjuknak, leemelni a teendőket a vállukról, kényeztetni őket egy teljes napon át.
Thaiföld
A messzi, egzotikus vidéken a thai kisgyerekek meghajlással és letérdeléssel fejezik ki az édesanyjuk iránti szeretetüket és tiszteletüket. A gyerekek emellett virágot is adnak, rendszerint fehér jázmint, ami az anyai szerelem szimbolikus virága.
Japán
Az ázsiai országban májusban ünneplik az anyákat, ilyenkor a gyerekek közösen készítik el hagyományos módon a sushit, a kicsik rajzokat készítenek, amelyeket aztán ünnepélyesen át is nyújtanak az édesanyjuknak. Virágok tekintetében a szegfű és a rózsa igazán tradícionális.
Etiópia
Az afrikai országban a hazai ünnepi struktúrát nézve, nem mindennapi időpontban ünneplik az anyák napját. Az esős évszak után egybekötik az Antrosht fesztivállal, ami körülbelül 3 teljes napot ölel fel. Az ajándékok helyett itt a családi étkezés kerül fókuszba. A lányok gyümölcsöket és zöldségeket gyűjtenek, a férfiak húsféléket, majd egy nagy közös főzés után a jól megérdemelt lakoma az ünnep csúcspontja.
Mexikó
Mexikóban az anya jelenti a mindent, az anya főz, mos, takarít és összetartja a családot, ráadásul a latin nőknek egész évben ezen fő feladatok között kell szinte pihenés nélkül lavírozniuk. Éppen ezért, a közép-amerikai térségben ilyenkor a nők teljes szabadságot kapnak. Nem kell főzniük, rendszerint étteremben ehetnek és ezek az ebédek akár 5 teljes órán át is tarthatnak. Az ünnep fix időpontban, május 10-én kerül megrendezésre.