A szaúdi kutatócsoport bizonyításai szerint hetente legalább két óra, de inkább több könnyed testmozgásra van szüksége a női szervezetnek, ami nem intenzív sportot jelent, hanem például néhány laza fitnesz gyakorlatot, kerékpározást, netán egy kiadós sétát. A tudósok bebizonyították, hogy heti néhány órás testmozgással a nők megnövelhetik többek között a csontnövekedést serkentő fehérje termelődését, mindemellett pedig csökkenthetik a szklerosztin szintjüket, ami éppen a csontképződést akadályozza meg az emberi szervezetben.
Az egyetem szakemberei összefüggést találtak továbbá a testmozgás, valamint a menopauza kellemetlen tüneteinek enyhülése között is. Mindehhez 120 változó korba lépett nőt vizsgáltak közel két hónapon keresztül, akiket arra kérték, hogy hetente legalább kétórányi testmozgást rendszeresítsenek mindennapjaikban.
Az eredmények meglepő módon nem csak a szklerosztin szintjének csökkenésével és az IGF-1 növekedésével jártak együtt - amivel csontjaik egészségéhez járultak hozzá a betegek -, hanem még a menopauzás tüneteket is enyhítették vele, különös tekintettel az álmatlanságra, a hőhullámokra és a hangulati ingadozásra.