32 °C
tiszta égbolt
2025. június 30., hétfő
Pál

A legjobb hétvégi programok (2016. január 9. - január 10.)

2016. január 08.
5.7391
Figyelem! Ez a cikk már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
Brauny profilja, adatai
Brauny
Ha a legjobb hétvégi programokat kutatod, ne is keresgélj tovább, hiszen cikkünkből megtudhatod, hogy milyen rendezvényeket érdemes felkeresned a hétvégén akár egyedül, akár kis családod társaságában.
 




A hétvégén garantáltan nem színház, hanem cirkusz lesz az egész világ, ha ellátogatunk a január 11-ig, avagy hétfőig tartó 11. Budapesti Nemzetközi Cirkuszfesztiválra. A Fővárosi Nagycirkuszban megtartandó esemény egy egyedülálló látványosság, ahol a világ minden tájáról érkező mutatványosok, artisták, bohócok és cirkuszigazgatók küzdenek a közönség kegyeiért, akik rendhagyó produkciók egész sorát csodálhatják majd meg.

A 8 éves a Budapest Jazz Club névre keresztelt eseményen január 9-én, avagy most szombaton mi is egy fenomenális, már-már fesztivál hangulatú jazz partival ünnepelhetjük meg hazánk legnagyobb jazz klubjának 8 éves évfordulóját. Az eseményen számtalan presztízsértékű zenekar ad koncertet, így a fiatalabb generáció mellett olyan hírességek várnak majd ránk a helyszínen, mint Szakcsi Lakatos Béla, valamint a kubai születésű Elsa Valle és zenekara.


Záróhétvégéjéhez érkezett az Adventi meseillusztrációs kiállítás a budapesti Kultúrkúriában, ahol január 10-én, avagy most vasárnap utoljára tekinthetik meg a látogatók a kortárs meseillusztrátorok által a télhez, illetve a téli ünnepekhez kapcsolódó alkotásait. A legjobb magyar illusztrátorok kivétel nélkül megmutatják legújabb műveiket a helyszínen, amelyek kicsik és nagyok számára egyaránt élvezetes látnivalót és inspirációt is garantálnak.

Idén száz éve, hogy megszületett Frank Sinatra, a jazz műfaj egyik legnagyobb alakja. Ennek örömére a budapesti Orfeumban egy nagyszabású megemlékezés veszi kezdetét az egykori világsztár kapcsán, így a Sinatra 100 elnevezésű partin január 14-én, csütörtökön Farkas Gábriel és jazztriója eleveníti fel előttünk az egykori művész legismertebb és legjobb dalait.


Ha szívünk szerint inkább egy moziban töltenénk a hétvégét, akkor érdemes beülni Quentin Tarantino legújabb filmjére, az Aljas nyolcasra. A Samuel L. Jackson főszereplésével készült mű nyolc veszélyes fejvadász történetét meséli el, akik az amerikai polgárháború idején egy hóvihar elől menekülve egy helyen húzzák meg magukat, és az összezártság esetükben nem túl kifizetődő... A filmről ITT bővebben is olvashatsz.
4 hozzászólás

Lolaa

10 éve, 3 hónapja és 16 napja

Nem nagyon megyek ma sehova ilyen időben.

válasz erre

Kunoichi

10 éve, 3 hónapja és 16 napja

Szuper programok!

válasz erre

Minoni

10 éve, 3 hónapja és 16 napja

A film jónak hangzik.

válasz erre

monyó

10 éve, 3 hónapja és 16 napja

A cirkuszfesztiválon tavaly voltunk és nekem nem tetszett, de egy jó mozi jó ötlet. mosolygó smiley

válasz erre