Szedjünk D-vitamint!
Az embereknek a legnagyobb százaléka egész évben D-vitamin hiányban szenved, ami a téli hónapokban különösen lecsökkenhet, ami miatt a betegségek, a megfázások és a vírusok is sokkal könnyebben támadják meg a szervezetet. A D-vitamin az egyik legalapabb vitamin, amit tulajdonképpen a napfényből és néhány D-vitamin tartalmú ételből tudunk magunkhoz venni. Ezeknek az aránya azonban, még mindig olyan csekély, hogy muszáj legalább a az őszi-téli hónapokban pótlásként kapszulákat is szedni. A jelenlegi helyzet miatt, érdemes lehet legalább napi 3000 NE egységnyi D-vitamint bevinni az étkezések között, természetesen egy gyors orvosi konzultáció után mérlegelve a jelenlegi egészségügyi helyzetünket.
Mozogjunk minden nap legalább 30 percet!
A lakásban töltött idő nem azt jelenti, hogy az egész napot az ágyban kell töltenünk. A testmozgás beiktatása nagyon fontos ahhoz is, hogy az immunrendszerünket kordában tudjuk tartani. Az edzés során a légzőszerveink terhelést kapnak, a test oxigénellátása javul és mindezek mellett a közérzetünk is sokkal jobb lehet, már akár napi 30 perc tréningezéstől is. Amennyiben már nem bírjuk a bezártságot, lépjünk ki az erkélyre és meditáljunk vagy egy általunk összeállított zenei listával menjünk ki kocogni vagy sétálni majd az edzés végén nyújtsuk le a végtagjainkat még a szabadban.
Együnk több nyers zöldséget!
A friss zöldségekben sokkal több vitamin és antioxidáns található meg, amiknek a nagy részét főzés közben el is veszíthetjük majdhogynem teljes mértékben, ha nem tartunk be néhány alapszabályt a főzés során. Ilyen szabály például az, hogy a zöldségeket egészben próbáljuk megfőzni, párolásnál figyeljünk oda arra, hogy ne puhuljanak meg túlságosan a zöldségek, de a héj megtartása is plusz antioxidáns tartalmat jelenthet. Hogyha kedveljük a nyers zöldségeket, akkor pedig próbáljunk ki többféle salátát köretként, együnk nyersen reszelt tököt, készítsünk reteksalátát, amik mellé tálaljunk fel hús-és halételeket.
Egészítsük ki az étkezéseinket fermentált savanyúságokkal!
A fermentálás során a zöldségek és a gyümölcsök a savanyúságokkal ellentétben több jótékony hatással is rendelkeznek. Segítik a bélműködést, antioxidánsbombaként működnek, ráadásul könnyedén és hosszasan tárolhatóak és számos főétel mellé is kitűnőek köretként fogyasztva is. A koreaiak által ismertté vált kimchi recepteket akár, most egy új hobbiként is kipróbálhatjuk és egy nagyobb adagnyi fermentálás után feltálalhatjuk a vasárnapi rántott hús mellé is.
Vegyünk vissza a cukorbevitelünkből!
A cukor feldolgozása plusz energiákat követel a testtől, így akár, egy leterhelt, kimerült vitaminkészletekkel rendelkező szervezet sokkal hamarabb lesz beteg is, ha a cukorfogyasztás még nagyobb mennyiségben történik, mint amennyit a test a normális működése során elbírna. A bent töltött időnket ne a hűtő nyitogatásával vagy a spájzban rejtegetett táblás csokikkal töltsük ki, ezek helyett keressünk inkább egy új hobbit vagy ha ránk tör az édes íz utáni vágy, akkor gondoljuk át azt, hogy a szervezetünk valóban a cukrot kívánja-e vagy pótcselekvésként törnénk le egy sort a táblás csokiból.