1. A legfontosabb az anyatej!
Óriási szerencséd van, ha bőven van még anyatejed és azt el is fogadja a kisbabád, hiszen ez egy igazán erős, természetes multivitamin, ami kis túlzással mindentől képes megóvni a gyermeket. Hihetetlenül sok ásványi anyag és nyomelem található meg benne, ami elengedhetetlen a pici fejlődéséhez és egészségéhez, de jól vigyázz, hogy te ne fázz meg, mert akkor gond lehet.
Amennyiben kiegészítő jelleggel a szoptatás mellett már tápot is adsz a kicsinek, vagy csak tápszeres volt, és már éppen itt lenne az ideje a váltásnak, akkor még várj egy kicsit, mert a tápszer kis túlzással hasonló, mint az anyatej. Azt nem mondanánk, hogy ugyanolyan jó, de rengeteg olyan immunerősítő vitamin és egyéb összevető van benne, ami hasznos lehet kisbabád egészségének megőrzésében.
3. A gyümölcs is fontos, ha ehet már!
Amennyiben betöltötte már azt a kort a pici, hogy ehet gyümölcsöt, akkor az őszi szezon a legjobb választás a kísérletezésnek, valamint a bevezetésnek, mert ezekben is rengeteg olyan összetevő van, ami segít kialakítani az ellenállást. Arra persze vigyázz, hogy a gyümölcs ne vegye át valamelyik fő táplálkozás szerepét, mert ez inkább csak egyfajta desszert.
4. Soha ne öltöztesd túl!
Hajlamosak vagyunk a hűvösebb idő beköszöntésével túlöltöztetni gyermekünket, azonban ez az esetek többségében nem a legjobb választás, mert a pici könnyedén beizzadhat, ami instant betegséget eredményez. Tudni kell, hogy a kisbabák hőszabályozása rosszabb, mint a felnőtteké, ezáltal általános alapszabály, hogy legfeljebb egy réteggel adjunk rájuk több ruhát, mint amennyit mi felveszünk.
A párhónapos apróságok is ihatnak a víz mellett bébiteákat, és adjuk is nekik bátran, mert a tea már csak folyadékként is jó hatással van a picik immunrendszerére. A kellemesen langyos teát általában szívesen fogyasztják a gyerekek, ezért adjuk is nekik rendszeresen, mert elősegíti a méregtelenítés folyamatát.
+1. Legyél vele sokat a szabadban!
A kicsi immunrendszere úgy alakul ki a legkönnyebben és úgy szokik hozzá a változó időjáráshoz, ha rendszeresen kivisszük a friss levegőre, ergo állandóan érik majd csökkentett mennyiségben a baktériumok és a vírusok, hiszen így könnyebben megbirkózik majd vele a szervezete, mintha egyszerre kapna egy nagyobb dózist.