Nyilván mindenki szereti, ha haja minden nap frissen mosott, azonban ez semmilyen évszakban nem tesz jót a haj egészségének - nyáron pedig pláne nem. Nyilván ilyenkor jobban izzad a fejbőr, könnyebben zsírosodik, de a túl gyakori mosás még inkább kiszárítja majd a hajadat. Éppen ezért érdemes száraz samponokat, illetve hajfrissítő koncentrátumokat bevetni annak érdekében, hogy hajunk friss maradjon, de mégse kelljen, csak kétnaponta megmosnunk.
2. Hidratálj jobban!
A legforróbb hónapokban a hajnak elképesztően nagy szüksége van a hidratálásra, ezáltal az átlagosnál is több balzsamot, valamint hidratáló szereket kenjük fel, és egy héten legalább egyszer használjunk hajpakolást is. Erre fejbőröd egészsége miatt is nagy szükséged lesz, hiszen a haj szépsége mindig onnan fakad.
3. Elő a kalapokkal!
A kalapok nem csak díszes és divatos kiegészítők lehetnek, hanem a legnagyobb nyári forróságban bizony azt is elősegíthetik, hogy fejbőrünket és hajunkat ne érje közvetlen napfény. Ezzel nagy mértékben csökkenthetjük, hogy hajkoronánk esetleg súlyosan kiszáradjon vagy sérüljön a Nap káros sugaraitól.
4. Védd a hajadat az UV-sugaraktól!
Ma már kapható több olyan sampon, illetve utólagos hajvédő spray is, amelyek arra alkalmasak, hogy UV-védelemmel lássák el a hajadat a legforróbb napokon. Ha kénytelen vagy sokáig a szabadban tartózkodni, fújd be alaposan hajadat, ezáltal a káros sugaraknak esélyük sem lesz kiszárítani, megfakítani vagy megkoptatni tincseidet, még akkor sem, ha festett.
5. Tegyük el télire a hajszárítót!
Sokan abban a tévhitben élnek, hogy a hajszárítót mindig használni kell a fejbőr védelmének érdekében. A gyakorlatban azonban nyáron a plusz forró levegő inkább rossz hatással van a hajunkra, ezért érdemes inkább friss levegőn megszárítani tincseinket, amivel sokkal jobban megkíméljük őket. Ha hajunk formázásához kell a hajszárító, akkor térjünk át arra a taktikára, hogy egy ideig hagyjuk hajunkat a szabad levegőn, majd mikor már majdnem megszáradt, akkor egy kicsit beszárítjuk.
+1. Kerüld a festéket!
Érdemes nyáron mellőzni a hajfestést, ezáltal úgy időzíteni, hogy még a nagy melegek előtt, május végén és június elején történjen az utolsó ilyen beavatkozás, mert az alapból is szárítja a hajat, és ha erre még a nagy forróság, illetve a Nap káros sugarai is rádolgoznak, akkor a végeredmény akár katasztrófa is lehet. Ha valamit mégis szeretnél csinálni a hajaddal, itt az idő kipróbálni például a melírt alternatívaként.