1. Étterem helyett a szabadban koccanj másokkal!
Ha szóba kerül egy baráti találkozó, a legtöbb embernél teljesen természetes, hogy az kizárólag egy kocsmában, egy kávézóban vagy egy étteremben történhet. Ez azért nagyon rossz, mert ilyenkor lecsúszhat pár sör, néhány cukros üdítőital, tejszínhabos kávé, forró csokoládé, vagy olyan ételek és desszertek, amelyek nem voltak betervezve. Találkozzatok inkább egy parkban, menjetek el együtt sétálni vagy mozogni, így a probléma máris megoldásra került.
Ha eszünk, annak adjuk meg a módját, és gyakoroljunk egy kis önuralmat magunkon, ezáltal soha ne együnk a tévé vagy a számítógép előtt, hanem tegyük azt megfelelő asztalnál, megfelelő teríték társaságában, vagyis minden étkezésnek legyen szertartásos kialakítása. Ez nem csak a rendszeresség miatt fontos, hanem azért is, mert ilyenkor csak az étkezésre tudunk koncentrálni, így jobban megrágjuk az ételt és kevesebbet is tömünk magunkba.
3. Változtass az ütemezésen!
Talán a legnagyobb közhely, ellenben az egyik leghasznosabb gyakorlati tanács, ha meg tudjuk változtatni étkezéseink ütemezését, ami azt jelenti, hogy együnk napi szinten többször, de kevesebbet. Az ugyanis a legrosszabb, ha naponta kétszer vagy háromszor eszünk, de akkor rendkívül kiadósan. Osszuk el ezt 5-6 alkalomra, így nem csak a változatosság lesz nagyobb, hanem a vércukorszintünk sem esik a padlóra, és a bevitt kalóriák mennyisége is kevesebb lesz.
4. Keresd az egészségesebbet!
Szintén klisé következik, de ha túlevésről beszélünk, akkor az ellen szintén sokat tehetünk akkor, ha egészségesebb ételekre váltunk a mindennapokban. Ilyenkor sem kell nagy kompromisszumokat kötni, de például fagyi helyett együnk zsírszegény joghurtot, süti helyett salátát és máris egyrészt sokkal többet ehetünk belőlük, másrészt pedig óriási kalória-mínusszal zárhatjuk a napot, ami egyenlő a fogyással.
5. Igyál mindig és mindenhol!
Ha eddig mindenhol étkezési lehetőségeket kerestél, bárhol is jártál, akkor itt az idő, hogy változtass ezen, és inkább a szomjadat próbáld meg oltani a mindennapokban. Az emberek többsége ugyanis olyan keveset iszik, hogy tévesen ítéli meg az éhség és a szomjúság közti különbséget, ezáltal még akkor is eszik az illető, ha amúgy egy pohár vízzel az éhségnek hitt szomjúságot enyhíteni tudná.
+1. Oldd a stresszt másképpen!
A túlevés mögött nagyon sokszor még az is állhat, hogy az emberek így próbálják meg oldani a felgyülemlett stresszt és feszültséget. Egy kis csokitól ugyanis gyorsan jobban érezhetjük magunkat, de utána aztán jön a bűntudat, az újabb stressz, az újabb vétkezés, és bekerülünk egy ördögi körbe. Keressünk inkább más stresszcsökkentőt, lehetőleg valamilyen mozgást, amivel elkerülhetjük a fenti problémát!