Kiemelkedően fontos, hogy amennyiben beköszönt a jó idő, ezáltal megnövekszik a napsütéses órák száma, akkor minél kevesebb fényt engedjünk be otthonunkba. Ehhez elengedhetetlen, hogy napközben, de pláne a legmelegebb órákban besötétítsünk. Már a függöny is sokat ér, de ha van redőnyünk, inkább azt húzzuk le, hiszen az egyfajta plusz szigetelőrétegként funkcionál majd. Ha a Nap nem melegíti a lakás belsejét, akár 2-3 fokkal is csökkenthetjük a benti hőmérsékletet.
2. Csukd be az ablakot!
Bizonyára mindenki szereti, ha nyáron kellemes és friss levegő áramlik be a szobába. Ez így van rendjén, azonban nem mindegy, hogy mikor áramoltatjuk be a friss levegőt. Amennyiben napközben, de főként a legmelegebb órákban becsukjuk az ablakokat, akkor kizárhatjuk a nagy meleget, és ezzel további 1-2 fokkal csökkenthetjük a benti hőmérsékletet.
3. Szellőztess okosan!
Ehhez kapcsolódik, hogy mikor is érdemes szellőztetni! Munkába indulás előtt a nagy forróságot megelőzve például érdemes alapos huzatot csinálni a lakásban, majd utána becsukni az ablakot. Legközelebb azonban csak akkor nyissuk ki, amennyiben a kinti hőmérséklet már alacsonyabb lett, mint amennyi a szobában uralkodik, máskülönben kintről csak melegebb levegőt engedünk be a lakásba!
4. Árnyékoljunk!
Ha családi házban lakunk, viszonylag könnyebb a dolgunk abban az esetben, ha szeretnénk megóvni otthonunkat a legnagyobb melegtől. Érdemes például azt a falat árnyékolni, amelyiket a legmelegebb órákban ér a nap. Ültessünk oda tujákat, tegyünk elé nagy virágokat vagy valami direkt árnyékoló szerkezetet annak érdekében, hogy ne melegedjen fel az adott rész, ezzel ugyanis alaposan csökkenthető a lakás hőmérséklete.
+1. Locsoljunk!
Mindenki ismeri, és bizonyára szereti is azt az érzést és illatot, amikor a nagy nyári forróságot egy frissítő zápor lehűti. Ezt tökéletesen előidézhetjük akkor is, ha éppen egyetlen felhő sincs az égen. Nem kell hozzá más, minthogy miután lement a Nap, az ablakunk alatti részt - legyen az akár fű, akár beton - fellocsoljuk, méghozzá a környezetvédelem jegyében lehetőleg esővízzel. Ezt követően nem csak sokkal kellemesebb, hűvösebb levegő áramlik majd be otthonunkba, hanem a záporok utáni illat is fenséges lesz.