Az iskola ugyebár minden korosztály számára megkövetel alapvető felszereléseket. Ez nem csak azt jelenti, hogy gyermekünknek szüksége van új iskolatáskára, tolltartóra, ceruzára és egyéb felszerelésekre, hanem azt is, hogy osztályonként eltérő tankönyvekre, illetve kiegészítőkre. Kisebb korban ez korosztály, nagyobb korban vagy középiskolában pedig tantárgyfüggő, hogy például szükségük lesz játékpénzekre, illetve speciális számológépre. Ha minderről nem kaptunk tájékoztatást az előző év végén, akkor itt az alkalom, hogy felkeressük lurkónk osztályfőnökét, aki garantáltan tud segíteni abban, hogy mi kell a picinek.
2. Anya, új ruha is kellene!
Az iskolakezdés minden család számára rendkívül költséges! Csak az alapvető felszerelések akár 30-40 ezer forintot is kivehetnek a kasszából a tankönyvekkel együtt, ez azonban önmagában még kevés, hiszen gyermekünknek ruhára is szüksége lesz, azt ugyanis bizonyára nem akarjuk, hogy rongyosan és szakadtan járjon iskolába. Ha szűkösek a kereteink, feltétlenül vegyünk neki legalább egy új nadrágot, és egy vastagabb pulóvert - felkészülve már az őszi hidegekre -, valamint 2-3 pólót, illetve 5-6 új zoknit és ugyanennyi alsóneműt. Lurkónknak szüksége lesz legalább egy új cipőre is, amiből érdemes már egy vastagabb, őszi sportcipőben gondolkodni, hogy legközelebb csak téli lábbelit kelljen venni gyermekünknek. Ha mindenből a legolcsóbbat fogjuk választani, mindez legalább 20 ezer forintos újabb kiadást jelent, de amennyiben szeretnénk figyelembe venni gyermekünk igényeit, akkor ez az összeg akár 10 ezerrel bővülhet, hiszen a lurkók szeretik viszontlátni öltözékükön kedvenc mesehőseiket, vagy követni a divatot, aminek sajnos megkérik az árát.
3. Tervezzük meg az iskolába vezető utat!
Ha gyermekünk most megy először iskolába, vagy éppen iskolaváltás volt, már a kezdés előtt egy héttel érdemes megismertetni vele a legrövidebb és legbiztonságosabb útvonalat. Hogy gyermekünk megtanulja, buszozzunk, autózzunk vagy sétáljunk végig gyakran a jól ismert útvonalon, hogy ne felejtse el, és az első néhány hétben kísérjük még el, illetve menjünk is elé az iskolába - ha másként nem megy, akkor kérjünk meg erre egy nagyszülőt, egy barátot, vagy egy másik szülőt.
4. Esti mese és alvás!
A gyerekek a nyári szünetben értelemszerűen lazábban vannak fogva, amire természetesen szükségük is van a pihenés miatt. Ezt a lazaságot éppen ezért a szünet utolsó napjaiban ismét vonjuk vissza, és szoktassuk hozzá őket ahhoz, hogy korán kell elaludni, mert másnap kelni kell. Egy gyereknek szüksége van legalább 10 órányi pihentető alváshoz. Ehhez igazítsuk életmódjukat, és ne engedjünk belőle, mert az visszaüthet tanulási teljesítményükön.
+1. Mi lesz reggelire?
Az iskolakezdés ismét felveti az állandó ételkészítés és csomagolás problémáját. Míg ugyanis nyáron többször is tudott enni a gyerek otthon vagy a nagyinál, addig az iskolába úgy kell elengednünk, hogy ebédig kiadós ételt nem kap. Éppen ezért mindig egészséges, de tápláló reggelit tegyünk elé az asztalra, ami mindig tartalmazzon teát vagy gyümölcslevet, illetve friss zöldséget, illetve gyümölcsöt. Csomagoljunk továbbá a gyermeknek az iskolába is ételt, legalább egy almát, esetleg egy szendvicset, illetve legalább fél liter tiszta vizet, hogy ha éhes, illetve szomjas, tudjon mihez nyúlni. A csokoládét és az egészségtelen ételeket azonban nem árt kerülni!