Ez sajnos tény, a gravitációs hatással ugyanis nem tudunk mit kezdeni, mint ahogyan a genetikával sem, ezáltal minél idősebbek vagyunk, annál gyengébbé válnak a mellben a kötőszövetek, és megnyúlnak az úgynevezett Cooper-szalagok, amelyek fiatalon a keblek feszességét garantálják. További probléma, hogy amint egy nő átesik a változókoron, a mellben található sok-sok mirigy zsírszövetté alakul át, ami szintén segíti a megereszkedést.
2. Ha melltartót hordunk, nem ereszkedik meg a mellünk?
Ez csak részben igaz, a melltartó ugyanis a kort és testünk változásait nem tudja befolyásolni, ezáltal bár tény, hogy segít formásabbá tenni kebleinket, azonban a gravitációval még ez a kis szexi ruhanemű is tehetetlen. Sőt mi több, a melltartó állítólagosan még károsan is hat a mellek tartására, hiszen mesterséges tartást ad melleinknek, így a tartószalagok veszítenek erősségükből, ezáltal egyre kevésbé tartják meg a kebleket.
3. Az edzés segít a mellek feszesítésében?
Az edzés egészséges és ajánlott, azonban alkalmazhatjuk a legerősebb melledző gépeket is, a keblek megereszkedését nem tudjuk befolyásolni, hiszen nem egy izmos testrészről van szó, hanem éppen ellenkezőleg, a mell zsírból épül fel. A mellkasgyakorlatokra természetesen ettől függetlenül is érdemes nagy figyelmet fordítani, mert a melleket tartó szalagokat megerősíthetjük vele, ezáltal tovább lehetnek feszesebbek a legnőiesebb testrészeink.
4. A szoptatástól megereszkedik a mell?
Nem feltétlenül. Vannak anyák, akik ugyan ezt tapasztalták, de egy amerikai tanulmány néhány évvel ezelőtt kimutatta, hogy konkrétan a szoptatás erre nincs hatással, főleg nem azoknál a nőknél, akiknek kevés anyatejük volt. Természetesen a mellek így is megereszkedhetnek a terhesség időszaka során, de ez inkább a súlygyarapodással, vagy a mellek hirtelen megduzzadásával magyarázható, illetve azok következménye.
+1. A dohányzás is rossz hatással van mellünkre?
Határozottan igen! A dohányzás hatására ugyanis alaposan lecsökken szervezetünkben a kollagén szintje, ami egyet jelent azzal, hogy a szövetek veszítenek feszességükből és rugalmasságukból is, ez pedig természetesen a melleken is megmutatkozik majd. Érdekesség, hogy ugyanez a helyzet abban az esetben is, ha túl sokat napozunk, a káros UV-sugárzás ugyanis ugyanezt a hatást váltja ki a bőrben, tehát aki sokat szoláriumozik és dohányzik, ne is álmodjon arról, hogy sokáig feszesek maradnak a mellei.