Szedhetünk ugyan csodabogyókat és különféle nyugtatókat, de kutatások igazolják, hogy a természetnél jobb nyugtató és stresszoldó nem létezik még egy a világon. Amikor kiszakadsz a megszokott környezetedből, amikor a madárcsicsergést, a szélzúgást és a patakcsobogást hallod mindenhonnan, akkor garantáltan elfelejtesz mindent, ami azon a héten történt veled, az idegeskedést, a határidőket, a kellemetlen személyeket körülötted és így tovább.
2. Gyógyulj a természetben!
Nagyon sokszor azért is érdemes eljárni a természetbe, mert a friss levegő bizonyítottan erősíti az immunrendszerünket, illetve a betegségekkel szembeni ellenálló-képességünket. Ha egész nap a szobában vagy az irodában ülünk, ha csak annyit vagyunk a levegőn, amíg hazamegyünk, az hosszabb távon beláthatatlan következményekkel járhat. A napsütésben D-vitamin éri a bőrünket, szervezetünket pedig rengeteg baktérium, vírus és egyéb lepi el alacsony dózisban, ami segíti kialakítani természetes védekezőképességünket.
3. Légy boldog egy erdő közepén!
Egy amerikai kutatás derített fényt arra, hogy bár a természettel való kapcsolatunk általánosságban különbözik más, pszichológiai alapokon nyugvó kapcsolatunktól, ellenben sokkal mélyebben éljük meg ezt, sokkal magasságosabbnak hisszük, mint bármelyik emberi kapcsolatunkat. A természetről ugyanis tudjuk, hogy örök, míg az emberek körülöttünk múlandóak, ez a különbség pedig megmutatkozik azon is, hogy miképpen viszonyulunk például egy erdei sétához.
4. Mintha lelassult volna az idő!
Habár a jó dolgok rendszerint hamar véget érnek ebben az életben, ha kiszabadulunk a természetbe, az egész napos rohanás és stressz után garantáltan úgy érezzük majd magunkat, mintha hirtelen megállt volna az idő. Míg a városban mindenki rohan és idegeskedik, addig a fák lombjai alatt vagy a réteken senki nem siet, dudál vagy kiabál, csak te vagy, a szél, a virágok és a fák, így a hirtelen váltás miatt úgy érezzük majd, mintha megállt volna az idő körülöttünk.
+1. Használd ki a természet ajándékait!
Nem csak céltalanul, avagy a fenti okokkal indulhatunk neki a természetjárásnak, hanem például annak érdekében is, hogy begyűjtsük a természet ajándékait. Ha odakint járunk, ne jöjjünk haza üres kézzel! Szedjünk finom gyümölcsöket, gombát, terméseket, gyógynövényeket, gyógyhatású gyökereket és hajtásokat, amelyek mindennapi életünket is megkönnyíthetik majd.