Gyakoroljuk a hálaadást!
A hála gyakorlása segít abban, hogy arra koncentráljunk, amink van, amiben nem szenvedünk hiányt. Perspektíva váltásra sarkall, ami egy igazán mély negatív spirálból is segíthet kikecmeregni. A hálanaplónkat minden nap, ébredés vagy nyújtózkodás után ragadjuk meg és írjuk bele azokat a gondolatokat, amik éppen a fejünkben motoszkálnak! Kezdjük az alapoktól, bátran köszönjük meg azokat a dolgokat is, amik a rohanós hétköznapokon szinte magától értetődőnek tűnnek!
Alkalmazzuk a hármas szabályt!
A hármas szabály lényege, hogy a napunk legelején felírunk három olyan teendőt, amit azon a napon mindenképpen el kell végeznünk. Emmellé a lista mellé tesszük a sürgős és a kevésbé sürgős feladatok listáját és haladunk sorban, amíg a legégetőbb dolgok nincsenek kipipálva. Ezek után láthatjuk, hogy voltaképpen nem is kell minden nap úgy éreznünk, hogy tömérdeknyi kötelező feladat megoldásával nézünk szembe és sokkal valószínűbb lesz az is, hogy a ténylegesen fontos teendők időben elindulnak a maguk útján.
Ébresszük fel a testünket!
A mozgás minden napszakban jó a testnek, de ébredés után, amikor jó esetben, közel 8 órát pihenő üzemmódban voltunk, különösen egészséges egy kis átmozgató torna. A rohanós reggeleken egy nyújtó jóga is elegendő lehet, de ha több idő áll a rendelkezésünkre menjünk el egy minimum fél órás sétára, vigyük le a háziállatunkat vagy csak kocogjunk egyet a háztömb körül. A reggeli testmozgással ki tudjuk pipálni a napi mozgásunk egy nagyobb szeletét is és máris sikerélménnyel gazdagodunk általa. Bónuszként, sokkal felpezsdültebbek, egészségesebbek leszünk a rendszeres mozgás által, pörgősebben megy végbe a nap további része is.
Olvassunk minimum 10 oldalt!
A kora reggeli telefonnyomkodás helyett válasszunk egy számunkra kellemes, napindító könyvet, lehetőleg önfejlesztés témában. Talán az a legszerencsésebb, ha a könyv 10-20 oldalas fejezetekből tevődik össze, aminek gyakorlati tréningje is van, így az olvasás után, a nap folyamán ki is próbálhatjuk az általunk olvasottakat. A közösségi média oldalakat, a kényszeres emailezéseket és az ismerőseinknek való visszaüzengetés helyett, inkább tegyünk a saját magunk fejlődése érdekében reggel is.
Vessük be az ágyat!
A napi apró feladatok összeadódnak. A reggeli órákban ez különösen igaz és bár a reggeli ágyazás nem éppen egy népszerű rutinfeladat, kutatások bizonyítják, hogy már ezzel az apró szokással is sokat tehetünk azért, hogy rendszerezettebbek és fókuszáltabbak legyünk a nap további részében.