Ijesztő: kiszőrösödött egy nő nyelve egy gyógyszertől

Brauny , 2018. szeptember 08.
Elképesztően bizarr mellékhatást váltott ki egy 55 éves amerikai nőből egy speciális antibiotikum, amivel azért kezelték őt a kórházban, mert egy súlyos autóbaleset után az egyik sérülése elfertőződött, ezáltal szükséges volt alaposabban is megkínálni szervezetét az erős baktériumölővel.
Ne maradj le semmiről! Kövess minket Facebookon is!
 


A nő intravénásan és szájon át is kapta a gyógyszert, melyek közül az egyik nagyon bizarr dolgot tett vele, lévén a nő nyelvére fekete szőrszerű dolog nőtt, aminek bár köze sincs a szőrhöz, de az orvosok is fekete szőrnyelvként emlegetik a betegséget, mely egy nagyon ritka elváltozás.

Ijesztő: kiszőrösödött egy nő nyelve egy gyógyszertől - 2. kép

Kialakulása annak köszönhető, hogy a nyelvben megtalálható mirigyek burjánzani kezdenek és elszíneződnek, ami rendkívül kellemetlen szájízt és egyéb mellékhatásokat idéz elő. Szerencsére a probléma nem halálos, így a mellékelt képeken is látható, hogy elegendő volt csak abbahagyni az antibiotikum szedését ahhoz, hogy az elváltozás elmúljon.
 

A kommentelési rendszer átalakítása miatt jelenleg csak a cikkekhez lehet hozzászólni!

Ezt a témát lezártuk, nem szólhatsz hozzá!